Zaznacz stronę

Bogumiła Wigierska

Po 30 latach pracy w szkole podstawowej, nadal jestem nauczycielką. Teraz uczę jogi. To moja pasja. Jodze poświęcam każda wolną chwilę, uczę się, praktykuję, wciąż podnoszę swoje kwalifikacje na kursach szkoleniowych… I tak już jest ponad 15 lat. Od 10 lat jestem nauczycielką jogi, z certyfikatem nadanym przez Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce.

Moją pierwszą nauczycielką była Magdalena Bulik. Brałam też udział w kursach z Abhijatą Sridhar, Gulnaaz Dashti, Corine i Faeq Biria, Manouso Manos, Rittą Keller, Birjoo Mehta, Jurkiem Jaguckim, Grzegorzem Nieścierem, Robertem Spicą, Konradem Kocotem, no i oczywiście z moim ulubionym nauczycielem (który tymczasowo uczy jogi w Australii), Henrykiem Liśkiewiczem.

Ukończyłam kurs nauczycielski Introductory I/II prowadzony przez Henryka Liśkiewicza (uważanego za jednego z prekursorów jogi w Polsce) metodą B.K.S.Iyengara. W 2013 roku uzyskałam certyfikat Introductory I, a w 2014 Introductory II.

I  tak już od 15 lat… (jak ten czas leci!).
Uczę w specjalnie wyposażonej na potrzeby hatha-jogi sali, w budynku położonym w samym centrum Suwałk, w sąsiedztwie Muzeum Okręgowego, przy ulicy Kościuszki 79. Sala ma drewnianą podłogę i są tu wszystkie podstawowe, potrzebne do praktyki jogi pomoce.

Pracuję z małymi grupami, co gwarantuje dokładną obserwację ćwiczących. Jest to idealna sytuacja dla osób początkujących w praktyce, kiedy nauczyciel pomoże, doradzi, poprawi. Osoby zaawansowane otaczam również szczególną opieką i dzielę się z nimi swoją wiedzą, czerpiąc też z ich jogicznego doświadczenia. Lubię uczyć i czuję, że dobrze przekazuję swoją wiedzę innym.

Anna Mackiewicz-Czajka

Jestem absolwentką AWF i germanistyki w Gdańsku. Jogę metodą B.K.S. Iyengara praktykuję regularnie od 2012 r. i od tamtej pory jest ona dla mnie nieocenioną ścieżką rozwoju. Swoją wiedzę i umiejętności wciąż doskonalę poprzez praktykę własną i udział w warsztatach i lekcjach prowadzonych przez najbardziej doświadczonych nauczycieli. Od 2017r.  jestem uczestniczką kursu nauczycielskiego pod okiem Katarzyny Pilorz (Senior Intermediate II) i mam za sobą pomyślnie zdaną „ewaluację Introductory I”.

Od dwóch lat prowadzę zajęcia we wspaniałej szkole Bogusi Wigierskiej, dzięki czemu mam szansę dzielić się z innymi tym, co dobrego dla ciała i umysłu niesie ze sobą joga.

Zapisz się na zajęcia

Wybierz swój poziom zaawansowania