O JODZE

Posted on by
meditation_by_the_lake
Słowo joga (yoga) pochodzi od sanskryckiego rdzenia yoi i znaczeń ma co najmniej kilkanaście: wiązać, łączyć, przywiązywać, kierować, skupiać na czymś uwagę….Rzeczownikowo oznacza także połączenie, zjednoczenie.
Mimo że istnieje wiele ścieżek jogi, to prowadzą one do tego samego celu: zjednoczenia ducha, ciała i umysłu. Ucząc opieram się na metodzie B.K.S.Iyengara. To joga fizycznego opanowania organizmu za pomocą asan (pozycji jogi) i kontroli oddechu. Jej cechą jest niezwykła dokładność, intensywność i dynamika. Od ucznia i nauczyciela wymagana jest dyscyplina i zaangażowanie. Natomiast nie wymaga ona od ucznia przyjęcia któregokolwiek kierunku filozoficznego.
TAK WIĘC TO, CZEGO UCZĘ NA ZAJĘCIACH DOTYCZY PRACY Z CIAŁEM. 
Pozycje jogi były doskonalone przez wieki tak, aby ćwiczeniu poddać można było każdy fragment ciała, każdy mięsień,nerw, gruczoł. Ćwicząc wzmacniasz całe swoje ciało, przywracasz właściwe napięcie mięsni i masujesz wewnętrzne organy. Joga jest metodą pozwalającą zachować dobrą kondycję psychofizyczną, wzmacniającą system nerwowy i odpornościowy organianizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *